Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Łódź

Strona główna // Aktualności

Aktualności

UWAGA !!! 7 sierpnia 2020

Uwaga!! Szanowni Państwo, w związku z rosnącą liczbą zakażeń w kraju w trosce o bezpieczeństwo i dobro Pacjentów oraz personelu medycznego, Dyrektor Ośrodka wprowadza całkowity zakaz odwiedzin oraz przekazywania paczek. Mamy świadomość jak bardzo jest to trudny dla Państwa czas jednak zdrowie naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze. Decyzja obowiązuje do odwołania. Prosimy o wyrozumiałość.

CERTYFIKAT 11 marca 2020

CERTYFIKAT

CERTYFIKAT ZADOWOLONY PACJENT - otrzymuje placówka na wniosek Pacjentów korzystających z jej usług medycznych. Tym bardziej jest nam szalenie miło i serdecznie dziekujemy!!!

UWAGA !!! 11 marca 2020

Szanowni Państwo!!! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w trosce o bezpieczeństwo i dobro Pacjentów oraz personelu medycznego, Dyrektor Ośrodka wprowadza całkowity zakaz odwiedzin. Decyzja obowiązuje do odwołania. Prosimy o wyrozumiałość.

Zapraszamy na turnusy usprawniająco-rekreacyjne 8 stycznia 2019

Zapraszamy na turnusy usprawniająco-rekreacyjne

Informujemy, że z dniem 17.12.2018r Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy „Sosnowa Aleja” uzyskał od Wojewody Łódzkego wpis do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych w ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i jest uprawniony do organizowania turnusów usprawniająco-rekreacyjnych. Turnusy są przeznaczone dla osób dorosłych, posiadających orzeczenie o...

OFERTA ŚWIĄTECZNA 12 grudnia 2018

OFERTA ŚWIĄTECZNA

W okresie Bożego Narodzenia pamiętajmy o Seniorach Tradycyjnie pragniemy zaprosić Państwa do spędzenia okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w naszym ośrodku, w miłej , ciepłej i rodzinnej atmosferze. Gwarantujemy:   noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienką; minimum 3 posiłki dziennie, w tym uroczystą kolację oraz tradycyjne dania w dniach świątecznych; opiekę medyczną (lekarską i pielęgniarską); wizyty lekarskie; zabiegi rehabilitacyjne z...

Podziękowania : )) 17 sierpnia 2018

Podziękowania : ))

Dostaliśmy bardzo miły list ostanio od córki jednego z pensjonariuszy, który przebywał w naszym ośrodku i postanowiliśmy podzielić się nim.

ZABAWA OSTATKOWA 13 lutego 2018

ZABAWA OSTATKOWA

    13 lutego 2018 roku odbyła się zabawa ostatkowa. Było wesoło i humory dopisywały wszystkim. Nasi podopieczni po raz kolejny pokazali, że potrafią się doskonale bawić. Rozstaliśmy się w dobrym nastroju i naładowani pozytywną energią. Do zobaczenia za rok!

WYSTĘP ZESPOŁU "WRZOSY" 24 stycznia 2018

WYSTĘP ZESPOŁU "WRZOSY"

25 stycznia 2018 roku o godz. 10.30 w naszym Ośrodku, dla pensjonariuszy oraz ich rodzin, wystąpi Zespół Wokalny "Wrzosy" z Domu Dziennego Pobytu w Łodzi. Po części artystycznej przewidziana jest współna zabawa taneczna. Zapraszamy!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 21 stycznia 2018

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23.01.2018 roku wystąpią dla nas dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Woli Rakowej. Uczcimy w ten sposób święto Babci i Dziadka. Maluchy zaprezentują przygotowaną specjalnie na tę okazję inscenizację oraz przedstawienie jasełkowe.

Noworoczny występ Zespołu 'Bukowianki' 15 stycznia 2018

Noworoczny występ Zespołu 'Bukowianki'

     W dniu 18.01.2018 r. wystąpi u nas Amatorski Zespół Śpiewaczy 'Bukowianki' z Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach. Opiekunem zespołu jest  instruktor Pan Grzegorz Jędrzejczak. ZAPRASZAMY

ZABAWA KARNAWAŁOWA 10 stycznia 2018

ZABAWA KARNAWAŁOWA

   13 stycznia 2018 roku odbędzie się zabawa karnawałowa, którą uświetni występ, lubianego przez naszych podopiecznych, Krzysztofa Bigaja. Będziemy się bawić przy przebojach z lat 60-tych i 70-tych. ZAPRASZAMY!

RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 24 grudnia 2017

RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

     Spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2018 roku składają Państwu: kierownictwo i pracownicy Ośrodka ' Sosnowa Aleja'

ZESPÓŁ 'KRZYŻANÓWEK' 20 grudnia 2017

ZESPÓŁ 'KRZYŻANÓWEK'

     20 grudnia 2017 roku gościliśmy zespół śpiewaczy 'Krzyżanówek' działający pod opieką Pani Jadwigi Kubaczyk. Występ zespołu był możliwy dzięki uprzejmości dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku, Pana Dariusza Struszczaka. Podopieczni nasi mogli posłuchać w wykonaniu zespołu kolęd oraz ludowych piosenek. Bardzo dziękujemy!

MIKOŁAJKI 6 grudnia 2017

MIKOŁAJKI

     6 grudnia 2017 roku odbyły się Mikołajki. Były świąteczne zagadki, list od Mikołaja, wspólne śpiewy i co najważniejsze Mikołaj z worem prezentów dla każdego!

ANDRZEJKI 30 listopada 2017

ANDRZEJKI

     Raz do roku zdarza się taki dzień, kiedy możemy sprawdzić co nas czeka w przyszłości... to oczywiście Andrzejki! W naszym Ośrodku z tej okazji odbyła się 29 listopada zabawa andrzejkowa, były tradycyjne wróżby i każdy mógł znaleźć coś dla siebie

PODZIĘKOWANIE 17 października 2017

PODZIĘKOWANIE

Miło nam jest poinformować, iż do siedziby Ośrodka 'Sosnowa Aleja' dotarło podziękowanie za współpracę od  Pani Prezes Stowarzyszenia  Plastyków Amatorów w Łodzi - Jadwigi Sroczyńskiej.

POŻEGNANIE LATA 3 października 2017

POŻEGNANIE LATA

29 września 2017 r. dla naszych podopiecznych i ich rodzin, po raz kolejny, wystąpił Pan Krzysztof Bigaj. Podczas konceru śpiewał znane nam przeboje Krzysztofa Krawczyka i Seweryna Krajewskiego. Artysta został przyjęty entuzjastycznie, wszyscy doskonale się bawili i relaksowali.  

NASZE MAŁE OJCZYZNY 16 sierpnia 2017

NASZE MAŁE OJCZYZNY

11 sierpnia 2017r. odbyła się w Ośrodku 'Sosnowa Aleja' poplenerowa wystawa prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Plastyków Amatorów, których gościliśmy i wspieraliśmy w czasie trwania pleneru. Projekt ten jest efektem prowadzonej przez nas polityki wspierania seniorów i niepełnosprawnych oraz integrowania naszych podopiecznych z różńymi środowiskami.

PROJEKT MAGIS 1 sierpnia 2017

PROJEKT MAGIS

     W dniach od 14 do 23 lipca 2017r. ponad 250 młodych ludzi brało udział w specjalnym chrześcijańskim programie Magis.Na zorganizowane przez jezuitów wydarzenie przybyli studenci z 21 państw. Uczestnicy programu, podzieleni na miejsze grupy, brali udział w specjalnych doświadczeniach zwanych eksperymentami w całej Europie Środkowej, także w Polsce i w naszym Ośrodku. W 'Sosnowej Alei' przez 2 tygodnie gościliśmy studentów z Jezuickich...

PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI 19 czerwca 2017

PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI

     23 czerwca 2017 roku o godz. 15.30 dla naszych podopiecznych i ich rodzin oraz pracowników Ośrodka 'Sosnowa Aleja' odbędzie się Piknik Świętojański W programie: 1. Koncert Krzysztofa Bigaja 'Zimny drań' - piosenki Eugeniusza Bodo 2. Występ zespołu Terps z Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach 3. Konkurs na najładniejszy wianek świętojański 4. Wspólne biesiadowanie przy ognisku ZAPRASZAMY!  

INFORMACJA 31 maja 2017

INFORMACJA

      Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.07.2017r. opłata za pobyt komercyjny w Ośrodku 'Sosnowa Aleja', będzie wynosić 3500 złotych.  

BIAŁA SOBOTA 23 maja 2017

BIAŁA SOBOTA

Ośrodek Rehabilitacyjno - Leczniczy 'Sosnowa Aleja' w dniu 27 maja 2017 r. w godz. 10.00 - 14.00  zaprasza członków rodzin pensjonariuszy, przebywających w Ośrodku oraz mieszkańców gminy Brójce, na bezpłatne badania i porady. Zainteresowani będą mieli okazję skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów z zakresu: kardiologii: - dr hab.n.med. Jan Z.Peruga - dr n.med. Ewa Mrozowska - Peruga interny:     - spec.ch.wew. Joanna...

WĘDRUJĄCY JUBILEUSZ 150 URODZIN NOBLISTY 10 maja 2017

WĘDRUJĄCY JUBILEUSZ 150 URODZIN NOBLISTY

13 maja o godz. 11.00 rozpocznie się w naszym Ośrodku, brójecki etap jubileuszu poświęconego Wł. Reymontowi p.t.: 'REYMONT PAMIĘCIĄ MALOWANY' Przebieg uroczystości: 1. Mieszkańcy oraz Goście, studenci AHE w Łodzi czytają powieść 'Chłopi' podczas otwarcia wystawy Teresy Klink-Kobierskiej oraz Bogusława Kobierskiego p.t.: 'Reymont pamięcią malowany' 2. Koncert muzyki w wykonaniu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca 'KUJON' z UŁ 3. Pokaz filmu dokumentalnego...

PODZIĘKOWANIE 30 kwietnia 2017

PODZIĘKOWANIE

     Z końcem kwietnia zakończył w Ośrodku swój dłuższy pobyt Ojciec Robert z Kościoła Jezuitów, sprawujący w tym czasie opiekę duszpasterską nad naszymi podopiecznymi. Dziękujemy Ojcu Robertowi za słowa pokrzepienia i umocnienia a także okazywane zrozumienie i serce. Obecność Ojca była pomocna i odczuwalna zarówno dla naszych podopiecznych jak i pracowników. Bóg zapłać !    

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY 15 kwietnia 2017

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy Państwu, aby ten wyjątkowy czas upłynął w spokoju, radości i pełni wiosennego optymizmu, a także stał się doskonałą okazją do spędznia miłych chwil w gronie najbliższych osób.

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSKIEJ 1 kwietnia 2017

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSKIEJ

Wiosno, wiosno - ach, to Ty?... Jako członek nowo powołanego Łódzkiego Klastra Seniora, realizując założenia Programu 'Senior 2030' Narodowego Komitetu Seniora, w dniu 1 kwietnia 2017 r. o godz. 14.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa.Inicjatywa ta znakomicie wpisuje się w to nowe wyzwanie, od Seniorów dla Seniorów. Swoje obrazy będą prezentowali artyści tworzący w latach 2005 - 2016 przy Stowarzyszeniu 'Nasza Galeria'.

ŁÓDZKI KLASTER SENIORA 15 marca 2017

ŁÓDZKI KLASTER SENIORA

     Ośrodek Rehabilitacyjno - Leczniczy 'Sosnowa Aleja' został członkiem powołanego w dniu 15 marca 2017 roku ŁÓDZKIEGO KLASTRA SENIORA.       Inicjatywa klastrowa w obrębie regionów, budowana pod auspicjami Narodowego Komitetu Seniora jest pierwszym i najważniejszym krokiem do integracji działań w obszarze rynku senioralnego oraz najkorzystniejszym rozwiązaniem dla realizacji celów i zadań Programu 'Senior...

Koncert kolęd i pastorałek 12 stycznia 2017

Koncert kolęd i pastorałek

12.01.2017 r. w naszym Ośrodku wystąpił zespół 'Wrzosy' , działający przy Dziennym Domu Pobytu w Łodzi, z przepięknym koncertem kolęd i pastorałek Po koncercie odbyła się wspólna zabawa taneczna. Dziękujemy !

Muzyczne spotkanie. 27 grudnia 2016

Muzyczne spotkanie.

W dniu 20 grudnia 2016 r. gościliśmy w Ośrodku uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, ul. Sosnowa 9. Młodzież przedstawiła wspaniale przygotowany, piękny program artystyczny, charakteryzujący się wysokim poziomem i profesjonalizmem. Program związany był z Bożym Narodzeniem, a zatem uczniowie wraz z towarzyszącymi pegadodami wykonali również kilka kolęd, które zostały wysłuchane ze...

Spotkanie Andrzejkowe 2 grudnia 2016

Spotkanie Andrzejkowe

30.XI.2016 r. w Ośrodku odbyło się Spotkanie Andrzejkowe. Wśród blasku świec słuchaliśmy wierszy, piosenek i anegdot naszych dwóch podopiecznych. Wszystkim udzielił się wspaniały nastrój. Dziękujemy naszym kochanym Seniorom za aktywny udział. Na pewno te wspólnie przeżyte chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

Muzyka Chińska pod chmurką 14 września 2016

Muzyka Chińska pod chmurką

Dzisiejsze spotkanie z muzyką chińską poprowadziła Anna Krysztofiak. Usłyszeliśmy utwory tradycyjne na instrumentach chińskich: hulusi oraz erhu. Zabrzmiały też znane piosenki z Chin. Pensjonariusze naszego Ośrodka sprawnie odgadywali zagadki i zdobywali muzyczne nagrody. Bardzo dziękujemy Pani Annie Krysztofiak za niezwykły występ.

Zespół "Wrzosy" 12 lipca 2016

Zespół "Wrzosy"

W dniu 8 lipca, odbyło się kolejne spotkanie z Zespołem Wokalnym "Wrzosy" z Domu Dziennego pobytu w Łodzi. Tak, jak poprzednim razem pacjenci ze wzruszeniem przyjęli występ. Serdecznie dziękujemy Zespołowi za wspaniały występ, a pracownikom Ośrodka za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

C-Eye 16 czerwca 2016

C-Eye

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wyposażyliśmy Ośrodek w innowacyjny system C-Eye. Jesteśmy pierwszą placówką w województwie łódzkim, która posiada system C-Eye dedykowany dla pacjentów w stanie wegetatywnym, śpiączce, z zaburzeniami mowy i komunikacji. System służy do oceny stanu świadomości pacjentów z różnymi uszkodzeniami centralnego układu nerwowego. Ponadto umożliwia prowadzenie...

"TERPS" 22 marca 2016

"TERPS"

W dniu 18 marca br. wystąpił Zespół Tańca Współczesnego "TERPS" z Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach. Bardzo dziękujemy za występ i czekamy na kolejny. 

"BUKOWIACZEK" 31 stycznia 2016

"BUKOWIACZEK"

29 stycznia br. w godzinach wieczornych gościł w "Sosnowej Alei" Dziecięcy Zespól Pieśni i Tańca "BUKOWIACZEK" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brójcach. Dzieci śpiewały ludowe piosenki i tańczyły. Pensjonariusze ze wzruszeniem przyjęli występ młodych artystów za, który bardzo dziekujemy.

Występ Dziecięcego Chóru. 24 stycznia 2016

Występ Dziecięcego Chóru.

W dniu 23 stycznia gośćmi Ośrodka był Dziecięcy Chór Miasta Łodzi pod dyrekcją Waldemara Sutryka. Dzieci śpiewały kolędy - zapanował wigilijny, świąteczny nastrój, który udzielił się pacjentom i spowodował, że również śpiewali. Piękne głosy młodych wykonawców sprawiły, że w naszych oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Występ chóru na długo będzie gościł w sercach słuchaczy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wzruszający...

Turnusy rehabilitacyjne 22 stycznia 2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu naszej oferty o turnusy rehabilitacyjne, które rozpoczną się od 1 lutego 2016 roku. Program turnusu zostanie dostosowany do wieku, stopnia oraz rodzaju niepełnosprawności z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i sugestii. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo niebawem w zakładce OFERTA. Serdecznie zapraszamy

Spotkanie z zespołem "Wrzosy" 7 czerwca 2015

W miesiącu maju gościem naszego Ośrodka był Zespół Wokalny "Wrzosy" z Domu Dziennego Pobytu w Łodzi. Pacjenci ze wzruszeniem i entuzjazmem przyjęli występ Zespołu. Wszyscy oczekują ponownego występu. Bardzo dziękujemy Zespołowi i Pracownikom Ośrodka za pomoc w zorganizowaniu tak wyjatkowego dnia dla naszych pensjonariuszy.

UMOWA Z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA JUŻ PODPISANA!!!! 5 grudnia 2014

UMOWA Z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA JUŻ PODPISANA!!!!

Z przyjemnością infomujemy, że umowa z NFZ została dziś oficjalnie podpisana i od dnia 16.12 br będziemy świadczyć usługi medyczne także w ramach tej umowy. Na naszej stronie umieściliśmy zestaw koniecznych do wypełnienia dokumentów

JESTEŚMY JUŻ NA FACEBOOKU! 16 października 2014

Informacje o naszym Ośrodku można od dziś śledzić także na naszej stronie na facebooku! Zapraszamy do polubienia naszej strony! https://www.facebook.com/sosnowaaleja

PIERWSZE OPINIE RODZIN NASZYCH PACJENTÓW ! 23 września 2014

Pojawiły się na naszej stronie pierwszeopinie rodzin naszych Pacjentów. www.sosnowaaleja.com.pl/opinie Serdecznie za nie dziękujemy i zachęcamy wszytskich Państwa korzystających z naszych usług do zamieszczania swoich spostrzeżeń o naszym Ośrodku. Mamy nadzieję, że tak jak dotychczasowe będą pozytywne ale będziemy wdzięczni za każdy, także krytyczny wpis. Państwa uwagi zarówno pozytywne jak i negatywne będą nas motywować do jeszcze lepszej pracy na rzecz...

POBYTY DZIENNE 8 lipca 2014

Miło nam poinformować Państwa, że rozszerzamy naszą ofertę dla pacjentów o pobyty dzienne. W zakres takiej usługi wchodzi: - opieka pielęgniarska w godz. 9 - 18 - 3 posiłki z pysznej, domowej kuchni - II śniadanie, obiad, podwieczorek  - uczestnictwo w zajęciach fizjoterapeutycznych i terapii zajęciowej - dostęp do sali telewizyjnej i świetlicy W ramach promocji letniej (promocja trwa do końca sierpnia) koszt dziennego pobytu dla pacjentów przyjmowanych w...

JUŻ DZIAŁAMY!!! 6 czerwca 2014

Miło nam poinformować, że nasz Zakład Opiekuńczo Leczniczy rozpoczął juz działalność i przyjmujemy zgłoszenia od pacjentów i ich rodzin. Szczegóły jak się do nas dostać TUTAJ Opieka długoterminowa, rehabilitacja oraz własna, domowa kuchnia jest gotowa to nasze atuty, dzięki którym zapewnimy Państwu zadowolenie i najwyższy komfort pobytu.  Cały czas trwa LETNIA PROMOCJA CENOWA!!!

LETNIA PROMOCJA CENOWA !!! 3 maja 2014

LETNIA PROMOCJA CENOWA !!!

Informujemy, że dla pacjentów, którzy zgłoszą się do naszego Ośrodka w okresie od czerwca do sierpnia koszt pobytu do końca roku wynosi: - w pokoju 2 osobowym - 2.900 zł/m-c - w pokoju 3 osobowym - 2.600 zł/m-c Bliższe informacje u Kierownika Ośrodka tel. 530 550 860

OTWARCIE OŚRODKA 3 maja 2014

OTWARCIE OŚRODKA

Informujemy, że nasz Ośrodek rozpocznie przyjmowanie pacjentów komercyjnych już w 2 połowie maja. Cennik oraz bliższe informacje są do uzyskania w zakładce "O NAS".